Architektura wnętrz – podłoga ma znaczenie!

Architektura wnętrz to nie tylko dobranie odpowiedniego i funkcjonalne stylu czy mebli. Podłoga również ma ogromne znaczenie. Tym bardziej, że jest to inwestycja na dłużej. Bazy nie można zmieniać tak jak obrazów na ścianie. Warto więc zwrócić na nią szczególną uwagę podczas aranżacji wnętrza. Podłoga musi być spójna i tworzyć integralną całość z pozostałym wystrojem pomieszczenia. Jaką podłogę wybrać? Jakie są trendy w architekturze wnętrz?

Dopasuj podłogę do wystroju mieszkania

W zależności od tego, jaki styl planujesz nadać podczas aranżacji mieszkania, musisz dobrać odpowiedni rodzaj podłogi. Drewno i panele sprawdzą się w przypadku stylu klasycznego, vintage i barokowego. Natomiast styl nowoczesny będzie lepiej współgrał z mozaiką lub parkietem. Znaczenie ma również kolor ścian, które posiadają pomieszczenia. Niektóre połączenia podłogi i barw ściennych mogą być męczące i nietolerowane. Aby nie popełnić błędu, zapoznaj się z zasadami architektury wnętrz dotyczącymi podłóg oraz kolorów.

Jasne podłogi to kluczowy element aranżacji klasycznych wnętrz

Jasne podłogi dobrze współgrają z klasycznym wystroje wnętrza mieszkania. Stwarza on klimat spokoju i odprężenia. Dodatkowo jasna podłoga powiększa przestrzeń, dzięki czemu pokój optycznie zyskuje na przejrzystości. Świetnie sprawdzą się jasne, drewniane podłogi. Ich wadą jest to, że wymagają specjalnej pielęgnacji. Rysy i zabrudzenia są bardzo widoczne, ale za pomocą odpowiednich środków chemicznych, można sobie z nimi skutecznie poradzić.

Ciemna podłoga sprzyja stylu nowoczesnemu aranżacji wnętrz

Ciemna podłoga jest lubiana przez domowników, ponieważ nie widać na niej zabrudzeń. Jedynym mankamentem jest fakt, że koniecznością jest nadanie jej odpowiedniego połysku za pomocą nabłyszczaczy. Ciemna podłoga dobrze wygląda z mocnymi kolorami ścian. Nie warto jej jednak zestawiać z czystą bielą, ponieważ takie połączenie może być męczące dla osób, które często przebywają w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 8 =