Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Miejsce relaksu i wypoczynku. Wspólna przestrzeń dla wszystkich domowników, pomieszczenie wielofunkcyjne. Pełni rolę reprezentacyjną, stanowi także domowe centrum rozrywki. Niejednokrotnie sprawdza się jako zapasowa sypialnia dla gości. Tak wszechstronne wykorzystanie salonu wymaga odpowiednio przemyślanej aranżacji. Profesjonalny projekt wnętrza salonu w Warszawie to nie lada wyzwanie. Jakie elementy wyposażeniowe powinien uwzględniać?

projektowanie-wnętrza-salonu-w-domu-pod-warszaw
projekt-wnętrza-salonu-w-warszawie

Każdy projekt wnętrza salonu należy poprzedzić dogłębną analizą, zwłaszcza na temat tego, jaką funkcję powinien on pełnić w naszym domu. W niektórych przypadkach pomieszczenie to, oprócz najważniejszej funkcji wypoczynkowej, pełni także rolę jadalni, zwłaszcza ze względu na pewne ograniczenia metrażowe. Bez względu na to, jakie będzie ostateczne przeznaczenie Twojego salonu, musisz znaleźć w nim miejsce na kanapę wypoczynkową. Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu awaryjnego miejsca do spania, zdecyduj się na kanapę z dodatkową funkcją spania. Kolejny ważny aspekt to umiejętne rozplanowanie mebli - tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Nie jest to niestety zadanie łatwe. W większych pomieszczeniach najlepiej sprawdza się ustawienie mebli w kształcie litery L lub też na planie litery U. Problem pojawia się jednak w przypadku niewielkich pomieszczeń - takie salony zdecydowanie trudniej umiejętnie zagospodarować.

aranzacja wnętrza salonu w warszawie
projektowanie wnętrz salonu apartamentu w warszawie
projekt wnętrza salonu w warszawskiej willi
wnętrze salonu w warszawie
projekt pałacowego salonu w warszawskim domu

Projekt wnętrza salonu powinien także uwzględniać umiejętne rozplanowanie oświetlenia. W tym przypadku liczy się nie tylko aspekt wizualny, ale przede wszystkim praktyczność. Jeżeli Twój salon ma jednocześnie pełnić funkcję jadalni, pod uwagę powinieneś wziąć szereg dodatkowych elementów, które ułatwią jego użytkowanie. Praktycznym rozwiązaniem może okazać się stół rozkładany, który pozwoli na znaczną oszczędność miejsca. Pamiętaj również, aby zachować spójność w aranżacji obu części, zarówno salonowej, jak i jadalnianej.

wnetrze salonu projekt w warszawie

Profesjonalny projekt wnętrza salonu najlepiej powierzyć wykwalifikowanym architektom wnętrz. Fachowa pomoc przy aranżacji tak wymagającego pomieszczenia w Twoim domu to przede wszystkim gwarancja efektywnego zagospodarowania każdej dostępnej przestrzeni. Jeżeli stawiasz na oryginalny projekt wnętrza salonu, Warszawa z całą pewnością Cię nie zawiedzie. Znajdziesz tu profesjonalnych architektów wnętrz, których projekty spełnią Twoje najśmielsze oczekiwania.