Czy warto korzystać z usług architekta wnętrz?

Urządzając zajmowaną przez siebie przestrzeń chcemy aby pasowała ona do naszego gustu, charakteru, a także funkcji jaką dane pomieszczenie spełnia. W zależności od tego, czy dane miejsce ma stanowić przestrzeń biurową, pomieszczenie służące do relaksu czy też na przykład siłownię, będzie musiało zostać zaaranżowane w odmienny sposób. Mimo że każdy potencjalny zleceniodawca architekta wnętrz ma zazwyczaj przynajmniej zarys koncepcji w jaki sposób przystosować pomieszczenie, to jednak przeważnie brakuje mu technicznej wiedzy na temat zasad organizacji przestrzeni, materiałów wykorzystywanych podczas jej wykańczania, a także doświadczenia niezbędnego, aby pomieszczenie spełniało jego oczekiwania. Właśnie dlatego dobry architekt wnętrz może czasami okazać się nie tylko pomocny, ale wręcz niezbędny.
Wybierając meble jesteśmy zazwyczaj w stanie określić, czy dany przedmiot podoba nam się czy nie już na etapie przeglądania katalogu. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia w katalogu przedstawiają zazwyczaj przedmiot na korzystnym tle, pokazują go w oderwaniu od kontekstu. Po sprowadzeniu go na miejsce może się okazać, że nie tylko nie pasuje do reszty pomieszczenia wizualnie, ale że kompletnie dezorganizuje przestrzeń. Żeby uniknąć takich sytuacji trzeba mieć doskonałą wyobraźnię przestrzenną, najlepiej popartą specjalistyczną wiedzą. Kompetentny architekt wnętrz jest w stanie dobrać meble i dodatki które pozwolą na osiągnięcie zadowalającego poziomu funkcjonalności, ale też będzie w stanie znacznie skuteczniej wcielić w życie preferencje estetyczne klienta niż sam zleceniodawca.
Wśród klientów architektów wnętrz znajdziemy zresztą nie tylko właścicieli biur, mieszkań i siłowni, ale też sklepy, zarówno specjalistyczne jak i wielkopowierzchniowe. Tutaj przestrzeń powinna podobać się klientom i umożliwiać im swobodne przemieszczanie się pomiędzy wystawami, ale też przyciągać ich i zachęcać do zakupu. Wielu właścicieli i kierowników sklepów nie docenia efektów, jakie może przynieść skorzystanie z usług architekta wnętrz, dopóki nie zostanie on zatrudniony przez konkurencję. Po przearanżowaniu przestrzeni konkurent obiera im często taką liczbę klientów, której nie da się zignorować.
Architekt wnętrz będzie też pomocny wtedy, gdy nie do końca jesteśmy w stanie zaufać swojemu rozsądkowi w dobieraniu dodatków, kolorów, etc. Skorzystanie w tym zakresie z usług profesjonalisty zagwarantuje nam uniknięcie błędów, przez które ludzie źle się czują w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 5 =