Elegancki wystrój w kuchni

[dropcap]W[/dropcap]iele, o ile nie większość, aranżacji kuchennych opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach. Z drugiej strony, miłośnicy alternatywnych rozwiązań, wybierają styl rustykalny. Jednak nie zapominajmy o osobach, które cenią sobie elegancję nie tylko w wizerunku, ale również w stylizacji domu czy mieszkania.

Ściany w odcieniach brązu

Podstawą wystroju będą ściany w kolorze ciepłego brązu. Jest to bardzo dobra decyzja, zwłaszcza biorąc pod uwagę kolejne elementy, które będą tworzyć to wnętrze. Na podłodze można zobaczyć błyszczące, niemal lustrzane brązowe płytki, które mogą być wykonane z cennego surowca, jak również jego imitacji. Mniejsze znaczenie będzie miało wykorzystane tworzywo, ponieważ najistotniejszy będzie tutaj efekt.

Wyposażenie kuchni będą stanowić eleganckie meble i blaty z ciemnego drewna. Pod względem kolorystycznym można postawić na zdecydowany, czekoladowy brąz, a nawet czerń. Stalowe, matowe podstawy i wykończenie szafek dodatkowo będą budować atmosferę luksusu. Fronty szafek zawieszonych nad blatem mogą być ozdobione wzorem w złotawym odcieniu.

elegancka kuchnia projektowanie wnętrz

Wyposażenie w nowoczesne trendy

Urządzenia kuchenne powinny pochodzić z kolekcji inspirowanych współczesnymi trendami. Zimne, stalowe elementy tworzące elementy wyposażenia będą stanowić same w sobie gustowną ozdobę. Zabudowana lodówka to świetny wybór jeśli zależy nam na kontynuowaniu rozpoczętej koncepcji. Natomiast zamontowany wysoko piekarnik będzie z pewnością skutecznie ułatwiał kuchenne rewolucje.

Eleganckim dodatkiem będą dekoracyjne, pozłacane nóżki umieszczone pod blatami. Ponadto warto zdecydować się na lśniące, ciemnobrązowe wazony i figurki lub czarne zapachowe świeczki. Oryginalnym wyborem będzie z pewnością wisząca lampa, którą tworzą złote okręgi różnej wielkości.

Stworzenie eleganckiej kuchni czy jakiegokolwiek innego wnętrza nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli chcemy uniknąć efektu kipiącego od przepychu. Warto postawić na subtelne rozwiązania, których urok tkwi w swego rodzaju prostocie. Niemniej jednak prostota ta będzie występowała tutaj w całkiem innej, luksusowej odsłonie.

  1. Mariusz

    Wykonanie dobrej aranżacji kuchni to naprawdę duże wyzwanie. Sam próbowałem ogarnąć temat ale niestety miałem sporo problemów. Pomógł mi stolarz i znajomy architekt. Wspólnymi siłami zrealizowaliśmy naprawdę fajne wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 11 =