Pomysł na mały, ale funkcjonalny przedpokój

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. Jest to bowiem pierwsze pomieszczenie, które spotka na swojej drodze gość w naszym domu. Warto zadbać o fajny wystrój przedpokoju. Wyzwaniem może być projektowanie wnętrz pomieszczenia, które posiada niewielki metraż. Aby taki przedpokój był estetyczny i funkcjonalny warto kierować się wskazówkami, które są bazą do aranżacji niewielkich wnętrz.

Lustro sprawi, że mały przedpokój zostanie optycznie powiększony

Lustro potrafi zdziałać cuda. Zwłaszcza w małych i wąskich pomieszczeniach, które charakterystyczne są dla mieszkań w bloku. Lustrzane odbicie nada przestronności. Przedpokój będzie sprawiał wrażenie większego. Dodatkowo, lustro świetnie sprawdzi się jako praktyczna dekoracja. Kontrola wyglądu przed wyjściem z domu jest podstawą, zwłaszcza w przypadku kobiet. Warto wybrać do lustra ozdobną, pozłacaną ramę. Jest to jeden z trendów, zwłaszcza podczas projektowania wnętrz w stylu klasycznym. Taka dekoracja doda elegancji i klasy.

Szafka na buty to podstawa

Szafka na buty jest niezbędna, ponieważ mały przedpokój będzie zagracony w momencie, kiedy buty będą ustawiane pod ścianą. Szafka nie tylko zorganizuje nieład, ale również może pełnić funkcję dekoracyjną. Polecamy wybrać kilkupoziomową szafkę. Większa ilość miejsca sprawi, że będziesz mógł w niej schować również parasol i dodatki obuwnicze. Dopasuj szafkę do stylu i wystroju całego mieszkania. Dzięki spójności, pomieszczenia nabiorą klimatycznego charakteru.

Wieszak zamontuj na ścianie

Niestety stojące wieszaki nie są przeznaczone do małych i wąskich przedpokojów. Zajmują zbyt wiele miejsca. Świetnie sprawdzą się za to wieszaki, które zamontować można na ścianie. Szczególnie polecane są te wykonane z naturalnego drewna. Są estetyczne i efektowne. Mogą być kluczowym akcentem dekoracyjnym przedpokoju.

Projektowanie wnętrz małego przedpokoju powinno bazować na jasnych kolorach

Jasne barwy rozświetlają i powiększają przestrzeń. Świetnie się więc sprawdzą w przypadku małego przedpokoju. Szczególnie na topie są beże i odcienie karmelu. Nie zapomnij również o oświetleniu, które również doda pomieszczeniu przestronności.