Aranżacja wnętrz – jak sprawić, aby mieszkanie było funkcjonalne, ale i eleganckie?

Funkcjonalne mieszkanie jest podstawową myślą, jaką należy kierować się podczas aranżacji wnętrz. Mieszkanie musi być wyposażone w niezbędne urządzenia AGD, RTV, ale również meble. Osoby zajmujące się projektowanie mebli robią wszystko, aby zapewnić nie tylko funkcjonalność, ale również estetyczny wygląd naszego mieszkania. Wszystko zda się jednak na nic, jeżeli nie posiadasz zmysłu estetycznego, który podpowie gdzie i jak ustawić dany mebel. Ten mały aspekt wpływa na cały wystrój mieszkania. Spiesząc z pomocą zdradzamy małe triki, za pomocą których Twoje mieszkanie będzie nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie.

Postaw na jasne, czyste kolory

Aranżacja wnętrza, które ma być eleganckie, powinna bazować na jasnych, czystych kolorach. Nie powinna przytłaczać. Minimalizm jest najodpowiedniejszym kierunkiem podczas aranżacji wnętrza eleganckiego. Postaw na białe dodatki oraz drewniane meble.

Aranżacja wnętrz kuchni – funkcjonalna, ale i estetyczna

W przypadku kuchni, najlepszym rozwiązaniem są szafki w jasnych barwach, które poryte zostaną lakierem. Polecamy również zainwestowanie w kuchenkę, zmywarkę, lodówkę oraz piekarnik w zabudowie. Takie rozwiązanie nada nowoczesnego, ale zarazem eleganckiego wyglądu całej kuchni. Bardzo eleganckim trendem, w aranżacji wnętrz kuchennych, jest wysepka. Są to blaty znajdujące się na środku lub w innym strategicznym miejscu, które przypominają barek. Takie rozwiązanie nada nie tylko nowoczesnego wyglądu, ale jest również funkcjonale i praktyczne. W przypadku, kiedy mieszkanie jest zbyt małe na stół i jadalnię, wysepka jest świetnym wyjściem.

Aranżacja wnętrza eleganckiej łazienki

Łazienka to pomieszczenie, podczas aranżacji którego, bardzo dużą wagę przykładamy do funkcjonalności. Aby spełniała zadanie nie tylko praktycznej w użytku, ale i estetycznej, warto zadbać o jakość jej wyposażenia. Hitem aranżacji wnętrz łazienek, jest wolnostojąca wanna. Kojarzy się z luksusem i doda klasycznego, eleganckiego charakteru każdej łazience.