Architektura wnętrz pokoików dla dzieci

Każdy rodzice chce, aby maluch był zadowolony z wyglądu swojego pokoju i chętnie spędzał w nim czas. Pokój dzienny pełni szczególną rolę, ponieważ jest zarówno sypialnią, miejscem zabaw oraz przestrzenią edukacyjną. Aby pokój dziecięcy spełniał wszystkie te funkcję, ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli i wydzielenie osobnych przestrzeni w pokoju. Zadanie może być trudne, zwłaszcza, jeżeli do dyspozycji mamy tylko kilka metrów kwadratowych. Zdradzamy kilka podstaw architektury wnętrz pokoików dziecięcych.

Jaki styl aranżacji wnętrz spodoba się dziecku?

Dzieci uwielbiają wszystko co kolorowe i rzucające się w oczy. Przedmioty w mocnych barwach przykuwają ich uwagę oraz pobudzają zmysły. Warto zadbać o to, aby pokój malucha był spójny z jego ulubionym kolorem. Pamiętaj również, że jest to miejsce, w którym dziecko spędza dużą część czasu. W trosce o jego rozwój, wyposaż pokój w dodatki pobudzające kreatywność dzieci. Na rynku dostępne są designerskie lampki nocne lub inne elementy wyposażenia pokoju. Warto inwestować w rozwój dziecka.

Pokój dziecięcy to również miejsce pracy malucha

Niezbędnym elementem jest wyposażenie pokoju w biurko. Pamiętaj, że powinno być ono dopasowane do wzrostu dziecka. Zadbaj również o wygodne krzesło, które pozytywnie wpłynie na postawę dziecka. Pomimo, że dzieci niechętnie odrabiają lekcje przy biurku, powinieneś podwójnie zachęcić je do korzystania z tego mebla. Zainwestuj w fajne, designerskie biurko, które będzie przyciągało uwagę dziecka i skupiało jego zainteresowanie. Dzięki temu maluch chętnie będzie odrabiał lekcje przy biurku, niż na kolanie.

Dobierz odpowiednie oświetlenie

W trosce o wzrok dziecka, zadbaj o odpowiednie oświetlenie całego pokoju, ale również samego biurka. Jeżeli dziecko jest leworęczne, zamontuj lampkę po prawej stronie biurka i odwrotnie. Fajnym dodatkiem do pokoju, który zaciekawi dziecko, są kolorowe lampki ledowe, które można zamontować w okolicach łóżka oraz sufitu. Dzięki temu dziecko będzie zasypiało spokojniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + siedem =