Aranżacja wnętrz mieszkania – jak dobierać kolor ścian?

Wystrój wnętrza to cała kompozycja mieszkania. Meble, architektura ścian, rozmieszczenie pojedynczych elementów, urządzenia elektroniczne i niezbędne sprzęty AGD to nie wszystko. Kolor ścian ma bardzo duże znaczenie w całym wyglądzie mieszkania. Aranżacja wnętrza powinna bazować na odpowiednio dobranych barwach. Wpływają one nie tylko na wygląd pokoju, ale również nastrój osób przebywających w nim. Jeżeli samodzielnie urządzasz mieszkanie lub planujesz zmienić wystrój wnętrza, proponujemy dużą uwagę zwrócić na kolory. Podpowiadamy jak dobrać idealne barwy do lokum.

Kolory ścian małego pomieszczenia

Aranżacja wnętrza niewielkiego pokoju powinna opierać się na funkcjonalność, ale również metodach, które optycznie powiększą pomieszczenie. Kolory są świetnym narzędziem manipulującym złudzeniem optycznym. Ciemne barwy pomniejszają, jasne powiększają. Aranżacja wnętrz małego pomieszczenia powinna bazować na jasnych odcieniach. Obecnie najpopularniejszym trendem aranżacji wnętrz wśród kolorów są pastele. Wszelkiego rodzaju róż, błękit, żółty świetnie sprawdzą się w małych pokoikach.

Trend aranżacji wnętrz – różnokolorowe ściany

Niezdecydowanym trend na pewno przypadnie do gustu. Hitem w aranżacji wnętrz są ściany w różnych kolorach. Jedynym warunkiem powinna być spójność dobranych kolorów. W przeciwnym razie barwy będą się odpychać i negatywnie wpływać na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Aranżacja wnętrz pomieszczeń powinna bazować na kolorach

Kolory pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Wpływają one również na samopoczucie i nastrój. Mocne kolory kojarzone są z radością i młodością. Stonowane – ze spokojem i delikatnością. Dobranie odpowiedniego koloru do wnętrza pomieszczenia jest więc bardzo ważne. Sypialnia to miejsce wypoczynku, ale również intymności. Aranżacja wnętrz sypialnianych powinna pobudzac zmysły kolorem, ale raczej w stonowanych odcieniach. Kolory ziemi przeznaczone są dla osób lubiących spokój i harmonijne życie. W pomieszczeniach, w których ściany są w stonowanych kolorach, efektywniej odpoczywamy.