Architektura wnętrz małego mieszkania

Architektura wnętrz mieszkań o małym metrażu może być wyzwaniem nawet dla profesjonalnego projektanta. Niewielkie pomieszczenia mogą przytłaczać i budzić negatywne emocje. Na szczęście istnieje kilka sposób, dzięki którym optycznie powiększysz przestrzeń dookoła siebie. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na postrzeganie mieszkania, ale również Twoje samopoczucie. Zdradzimy kilka sekretów, jak modyfikować przestrzeń za pomocą barw, dodatków i oświetlenia.

Lustra w mieszkaniu

Jednym z elementów, które optycznie powiększy przestrzeń jest lustro. Ilość luster nie powinna być zbyt duża, ponieważ będzie to wyglądać groteskowo. Wystarczy, że zamontujesz lustro w wąskim przedpokoju. Złudzenie optyczne sprawi, że będzie się on wydawał dłuższy i szerszy. Podkreśli przestrzeń przedpokoju i nada mu wielowymiarowego charakteru. Rzadko można spotkać lustro w salonie. Tymczasem w przypadku małego pokoju, warto zastanowić się czy nie byłoby to dobre rozwiązanie.

Postaw na jasne kolory ścian, który powiększy przestrzeń

Architektura wnętrz to nie tylko dobór mebli oraz stylu przewodniego wystroju. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest kolor ścian w mieszkaniu. Barwy wpływają na emocje, które odczuwamy przebywając na danej przestrzeni. Dodatkowo maja duże znaczenie w optycznym postrzeganiu przestrzeni. Jasne kolory powiększają pokój. Ściany nie muszą być pokryte farbą. Do powiększenia przestrzeni zastosować można również tapetę o jasnych barwach. Postaw na beż i kolory pastelowe. Są bardzo na czasie i pozytywnie wpływają na emocje.

Odpowiednie oświetlenie działa cuda

Na koniec najmniej oczywista rzecz – światłem również można operować w kwestii efektu optycznego powiększenia. Oświetlenie to kwestia kluczowa podczas aranżacji wnętrz. Jeżeli ustawisz mały kinkiet na określony element wystroju, zaakcentujesz go i zwrócisz tym samym uwagę. Po zamontowaniu kilku świateł halogenowych w różnych miejscach pokoju, podkreślisz jego przestronność i nadasz przestronniejszy charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =