Aranżacja wnętrz w stylu retro

wpis w: Styl | 0

Styl retro staje się coraz popularniejszy w polskich mieszkaniach. Kojarzony jest głównie z filmami, których realizacja odbywa się w XIX wieku. Scenarzyści przykładali ogromną wagę do wystroju wnętrz, które opierało się na barokowym przepychu. Obecnie nie tylko w filmach spotykamy taki wystrój, ale również w wielu polskich mieszkaniach. Aranżacja wnętrz w stylu retro wymaga niesamowitego zmysłu estetycznego. Podpowiadamy jak osiągnąć efekt wow stylu retro w waszych własnym mieszkaniu.

Jak wygląda styl retro?

Jest to styl, który charakteryzuje przepych i elegancka. Bazuje na barokowych złoceniach i starych, antycznych dodatkach. Nie muszą być to antyki zdobyte w przeszłości, a jedynie dodatki, które stylizowane są w tym klimacie. Ważne jest, aby znaleźć umiar. Pomimo, że styl retro charakteryzuje przepych, nie wolno przesadzić. Aranżacja mieszkania w stylu retro to wyzwanie. Pomieszczenia muszą być funkcjonalne i przyjemne dla oka. Zbyt wiele złoceń lub mebli może bardzo przytłaczać i męczyć.

Aranżacja wnętrza w stylu retro – dodatki

Jeżeli postawisz na wystrój retro w całości, mieszkanie może bardzo przytłaczać. Ważne jest, aby było przyjemne dla oka. Aby zachować umiar warto postawić na dodatki w stylu retro. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów mieszkaniowych stylizowanych na antyczne elementy. Bardzo bezpiecznym wyjściem podczas aranżacji wnętrza, jest zainwestowanie tylko w klika dodatków w stylu retro.

Aranżacja wnętrza sypialni i salonu

Aranżując wnętrze sypialni w stylu retro, polecamy zainwestowanie w pozłacaną lampkę nocną i baldachim. Te dwa dodatki do sypialni nadadzą jej klimat retro, ale jednocześnie nie będą przytłaczać. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku salonu. Postaw na antyczne dodatki. Obecnie bardzo modne są ramki na zdjęcia w tym stylu. Ten jeden, mały element nada odpowiedniego charakteru całemu pomieszczeniu. Aranżacja wnętrz w stylu retro nie musi obejmować całego wyposażenia mieszkania. Warto postawić na dodatki w tym klimacie, a wnętrze nabierze zupełnie nowego wyglądu.