Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

wpis w: Styl | 0

Trendy aranżacji wnętrz zmieniają się zdecydowanie wolniej, niż te związane z modą lub technologiami. Od kilku lat jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Polacy pokochali podstawowe założenie, jakim jest minimalizm. Jest to styl zarówno praktyczny, jak i bardzo funkcjonalny. Na czym polega fenomen stylu skandynawskiego?

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim bazuje na minimalizmie

Cały urok stylu skandynawskiego opiera się na prostocie i klasyce. W modzie są klasyczne modele dodatków oraz mebli. Główną zaletą trendu jest minimalizm, który nie wymaga wzmożonej pracy nad dobieraniem odpowiednich dodatków lub mebli do mieszkania. Im mniej, tym lepiej. Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to przyjemność. Jedyną przesłanką, jaką powinniśmy się kierować, podczas aranżacji wnętrz w tematyce minimalizmu, są jasne kolory oraz naturalne tworzywa i materiały. Postaw na drewniane meble i wiklinowe dodatki. Szczególnie modne są wiklinowe koszyki, które świetnie sprawdzą się jako miejsce na pranie lub gadżety.

Biel i jasne kolory to główne założenie aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje nie tylko minimalizm i prostota, ale również biel. Bazuje na jasnych kolorach, które nie tylko nadają spokojnego i odprężającego klimatu, ale również powiększają pomieszczenia. Dodatki również powinny być w jasnych, kolorach ziemi. Spokojne, stonowane odcienie nadadzą odpowiednie klimatu całemu mieszkaniu, dzięki któremu odpoczynek będzie efektywniejszy.

Fenomen aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim

Polacy pokochali styl skandynawski, ponieważ jest bardzo przyjemny dla oka. Jasne barwy uspokajają i odprężają. Nie drażnią, i nie rozbudzają negatywnych emocji. Mieszkania w stylu skandynawskim mają swój indywidualny klimat. Ponadto sprawia, że przebywanie w takim mieszkaniu jest bardziej relaksujące. Minimalizm i biel powiększa pomieszczenia. A co najważniejsze – styl skandynawski bardzo łatwo jest modyfikować. Aranżacja wnętrz nie wymaga więc poświęcenia. Jednym, kolorowym dodatkiem można zmienić cały wystrój mieszkania, nadając mu nowego tchnienia.