Architektura wnętrz kuchennych – jaki układ kuchni wybrać?

wpis w: Kuchnia | 0

Meble oraz wyposażenie kuchenne pełnią bardzo ważną rolę, podczas aranżacji wnętrz kuchennych. Wybór odpowiedniej szafki jest jednak nie jedynym problemem. Architektura wnętrz kuchennych, również wymaga uwagi. Aby odpowiednio rozplanować rozmieszczenie urządzeń kuchennych, przydaje się zmysł logistycznych. W celu usprawnienia kreowania Twojej kuchni, spieszymy z pomocą! Przedstawiamy kilka rozwiązań rozmieszczenia wyposażenia kuchennego, które w architekturze wnętrz są najpopularniejsze.

Jeden rząd – baza architektury wnętrz kuchennych

Układ jednorzędny jest jednym z najczęściej spotykanych w polskich kuchniach. Polega na ustawieniu najpotrzebniejszych sprzętów kuchennych (lodówka, zlew oraz kuchenka) w jednym rzędzie. Architekci wnętrz polecają to rozwiązanie w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których należy oszczędzać przestrzeń. Jednocześnie zaznaczają, że jest ono najmniej funkcjonalne i polecane szczególnie osobom, które nie gotują zbyt często.

Architektura wnętrz kuchennych kawalerki

Najlepszym rozwiązaniem, w przypadku kawalerki, jest rozmieszczeni sprzętów w kształcie litery L. Kuchnia w kawalerkach jest otwarta. Takie usytuowanie wyposażenia kuchennego będzie wyglądało świetnie estetycznie, a dodatkowo będzie funkcjonalne. Skutecznie sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy połączyć kuchnie z salonem. Jedna ściana zostaje wolna, można ją wykorzystać w przyszłości podczas dodatkowej aranżacji wnętrza. Rozwiązanie to jest popularne od niedawna w architekturze wnętrz kuchennych.

Architektura wnętrz kuchennych charakteryzuje się wieloma rozwiązaniami

Aby dobrać rozwiązanie, które będzie najlepiej pasowało do wnętrza Twojej kuchni, koniecznością jest przeprowadzenie dokładnej analizy. Zastanów się jakie urządzenia będą niezbędne podczas pracy w kuchni. Przeanalizuj dokładnie, jak dużo miejsca masz do dyspozycji oraz jak wiele czasu poświęcisz w przyszłości na gotowanie. Zabawa z architekturą wnętrz kuchennych to duże wyzwanie. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =