Pokój dla dziecka

Dziecięcy pokój to wnętrze wymagające niestandardowych rozwiązań i ogromnej pomysłowości. Projekty wnętrz mieszkań dla młodych małżeństw z dziećmi poświęcają temu pokojowi wiele uwagi. Aranżacje wnętrz w takim przypadku muszą być nie tylko wygodne i bezpieczne, ale również pomysłowe i przyjazne dla dziecka.

Projektowanie wnętrz dla dzieci warto rozpocząć od zaplanowania miejsca do spania oraz na zabawki oraz ubranka. Meble muszą być bezpieczne, zaś szczególnie zalecane są te wykonane z ekologicznych materiałów. Szczególnie zalecane są te meble, które mogą „rosnąć” wraz z dzieckiem. Stoliki i krzesełka z możliwością regulacji wysokości blatu i siedziska to jeden z przykładów takich mebli. Aby malucha nauczyć samodzielności warto wybrać takie meble, z których dziecko będzie mogło samo wyciągać zabawki i ubranka. Szafy, w których drążki można umieścić na odpowiedniej dla dziecka wysokości oraz bezpieczne szuflady umieszczone w niższych częściach regałów to dobre rozwiązanie, które pozwoli szybciej nauczyć malca dbałości o porządek we własnym pokoju.

wnętrze pokoju dziecka

 

W pokoju dziecka ważna jest też podłoga, na której tak chętnie bawią się maluchy. Ekologiczny i ciepły materiał zalecany w takim przypadku to okładzina lub dywan – najlepiej z wzorami odpowiednimi dla dzieci (np. z bohaterami kreskówek lub dywan w kształcie toru wyścigowego do pokoju chłopca).

Kolorystyka również odgrywa ważną rolę. Zalecane są jasne kolory, zaś w celu uniknięcia nudy można zastosować ciekawe wzory lub naklejki ścienne, swymi tematami dopasowane do zainteresowań malca. Taki kolorowy pokój z pewnością stanie się dla dziecka bezpiecznym azylem, w którym chętnie będzie spędzać czas na zabawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =