Projektowanie wnętrz łazienki – wanna czy kabina prysznicowa?

Wnętrze łazienki powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby było funkcjonalne, ale i estetyczne. Wybranie idealnego wyposażenia łazienkowego wiąże się z dopasowanie go do rozmiarów łazienki. Wiele osób staje przed wyborem pomiędzy prysznicem a wanną. W przypadku, kiedy jesteś szczęśliwym posiadaczem dużej łazienki, możesz sobie pozwolić na zamontowanie obu elementów. Niestety, większość łazienek w mieszkaniach posiada niewielki metraż. W takim przypadku należy dokonać wyboru. Podpowiadamy, kiedy najlepiej zainwestować w wannę, a kiedy w kabinę prysznicową.

Prysznic jest idealnym rozwiązaniem do niewielkiej łazienki

Kabiny prysznicowe są najczęściej wybierane przez osoby, które posiadają w mieszkaniu małą łazienkę. Prysznic umieszczony w rogu nie zajmuje wiele miejsca i jest praktyczny. Możliwość szybkiego skorzystania z kabiny prysznicowej sprawia, że to rozwiązanie jest również bardziej ekonomiczne niż wanna. Kabiny prysznicowe są nie tylko praktyczne, ale i bardzo efektowne. Powstają coraz to nowe i bardziej designerskie kabiny. Dzięki temu, poprzez zamontowanie prysznica, łazienka nie traci na wyglądzie. Projektowanie wnętrz łazienkowych powinno bazować na funkcjonalności, a wybranie prysznica zdecydowanie spełnia tę zasadę.

Wanna to komfort i luksus większej przestrzeni

Szczęśliwi posiadacze dużych łazienek mogą pozwolić sobie na zamontowanie zarówno wanny, jak i prysznica. Większość osób wybiera jednak wannę, ponieważ wizja odprężenia w ciepłej kąpieli po ciężkim dniu jest kusząca. Tym bardziej, że na rynku dostępne są wanny z hydromasażami. Sam design niektórych wanien sprawia, że wnętrze łazienki nabiera luksusowego i eleganckiego charakteru. Projektowanie wnętrz łazienek luksusowych w dużej mierze wiąże się właśnie z inwestowaniem w wannę, a nie prysznic. Jedynym minusem posiadania wanny jest fakt, że do napełnienia jej trzeba zużyć dużo wody. Nie jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale na pewno najbardziej wygodne.