Salon – wnętrze w którym miło spędzisz czas

[dropcap]N[/dropcap]ie tylko sypialnia powinna być miejscem sprzyjającym odpoczynkowi i ułatwiającym relaks. O ile w tym pomieszczeniu zazwyczaj się tylko śpi, o tyle w pokoju dziennym spędza się czas w czynny sposób. Czytanie, oglądanie telewizji, zabawa z rodziną to tylko niektóre czynności wykonywane w salonie. A jak można zadbać o jego wystrój, aby panująca w nim atmosfera była równie przyjemna?

Kontrastowe barwy ścian

Jedną z propozycji jest nowoczesna aranżacja opierająca się na zestawieniach kontrastowych. Doskonałym tłem dla tej stylizacji będą jasne ściany, przykładowo w odcieniu lekko zabrudzonej bieli. Delikatny wzór będzie ciekawym urozmaiceniem na tak dużej powierzchni. Decydując się na kontrastujące ze sobą połączenia, wybierając podłogę należy zwrócić się w kierunku zdecydowanych barw – przykładowo ciemnej czekolady, a nawet czerni.

wyposażenie aranżowanego salonu w domu

Wybieramy wyposażenie

Gdy będziemy mieli już przygotowaną bazę pod wystrój salonu, przyjdzie czas na wyposażenie. Na ciemnych panelach doskonale wyróżni się tapicerowana biała sofa o prostych kształtach, zestawiona z nowoczesnymi fotelami w tym samym kolorze. Jeśli taki zestaw wypoczynkowy wyda się nieco zimny i niedostępny, doskonale ożywią je pluszowe, włochate poduszki.

Stolik kawowy może być nieco masywniejszy niż standardowo wybierany. Prostokątny mebel w ciemnym odcieniu będzie z pewnością miejscem miłych spotkań rodzinnych i towarzyskich. Można na nim umieścić ozdobne świeczniki, szklane figurki czy wazon z kwiatami.

Wśród pozostałych dodatków powinny znaleźć się dekoracyjne obrazy oraz zdjęcia w drewnianych ramkach. Naturalnym akcentem w nowocześnie urządzonym wnętrzu będzie zielone drzewko w masywnej, białej doniczce o geometrycznym kształcie. Odpowiedni dopływ światła dziennego zapewnią duże okna, natomiast wieczorem jego źródłem mogą być fikuśne i finezyjne lampki oraz kinkiety.

projektowanie wnętrz salonu

 

Aranżacje czerpiące ze współczesnych trendów są obecnie niezwykle popularne. Doskonale sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu, a jego prostota sprawia, że są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Poza praktycznymi względami zapewniają powiew świeżości i budują miłą atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 12 =