Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

[dropcap]M[/dropcap]ieszkanie w stylu skandynawskim jest proste i funkcjonalne, zaś projekty wnętrz mieszkań tworzonych w tym stylu stawiają na naturalność oraz czyste formy. Aranżacje wnętrz, dla których inspiracją jest Skandynawia, cieszą się z tych względów dużą popularnością, a ze względu na ograniczenie ilości mebli i dekoracji świetnie sprawdzają się w mniejszych wnętrzach.

projektowanie wnętrz w st

Styl skandynawski

Naturalne materiały, z których korzysta się podczas urządzania wnętrz w tym stylu, są największą jego zaletą. To one sprawiają, że wnętrze, mimo swej prostej formy, jest zarazem ciepłe i przytulne.

Naturalne materiały to przede wszystkim drewniana podłoga. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Trwałość drewna zapewnia możliwość korzystania z podłogi przez długie lata, zaś naturalne właściwości tego materiału czynią ją przyjazną dla dzieci oraz alergików. Innym sposobem na podłogę w stylu skandynawskim jest posadzka, która swą barwą i strukturą przypomina surowe deski.

W kolorystyce wnętrz dominują jasne barwy ścian o gładkich powierzchniach. Dzięki temu pomieszczenie jest jasne i wydaje się bardziej przestronne. Taki efekt można uzyskać dzięki tradycyjnym farbą, zaś alternatywą dla nich jest jasna, sosnowa lub świerkowa boazeria.

pokój w stylu skanndynawskim ikea

Ważną rolę spełniają w takim wnętrzu również meble. Styl skandynawski preferuje proste i funkcjonalne meble, które bez problemów można przestawiać w razie konieczności. Wizytówką stylu skandynawskiego są meble modułowe, z których można tworzyć dowolne zestawy dostosowując je do swych potrzeb. Najczęściej są to meble drewniane, utrzymane w naturalnych, miłych dla oka kolorach, jak: beż, ecru czy heban. Kanapa oraz stół również mają kojarzyć się z naturalnością i służyć swą funkcjonalnością. Naturalne dodatki oraz uniwersalne wzory skandynawskich mebli sprawiają, że pasują one praktycznie do każdego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 8 =