Jak zabezpieczyć strop przed ogniem?

Jedną z najważniejszych funkcji, jaką powinien pełnić prawidłowo wykonany strop jest zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia. Często jednak ludzie obawiają się, że drewniany strop nie jest wystarczająco odporny na wypadek pożaru.

Dodatkowe działania

W takich przypadkach warto wiedzieć, że istnieją dwa sprawdzone sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa w budynku, w którym znajdują się wspomniane wcześniej drewniane stropy.

Pierwszym z nich jest wylanie na podłodze warstwy cementowej, której grubość nie powinna przekraczać pięciu centymetrów. Oprócz tego można na przykład spróbować użyć do budowy sufitu ognioodpornych płyt.

Dzięki tym stosunkowo prostym zabiegom, można w dużym stopniu poprawić bezpieczeństwo. Warto jednak zrozumieć, że dzięki specjalnie ułożonym warstwom, górna część stropu z reguły nie wymaga od nas specjalnych działań.Przede wszystkim porządek

Przy okazji dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby nie przechowywać zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy w różnego rodzaju pawlaczach i na strychach, bowiem w razie pożaru, trudniej będzie przez to go ugasić. Można także zaopatrzyć się chociażby w niewielką gaśnicę, bo zawsze zwiększy to nasze szanse na szybkie zażegnanie ognia, szczególnie jeżeli od razu podejmiemy zdecydowane działania.

O odpowiednim wychowaniu dzieci także nie można zapominać – lepiej, aby nie bawiły się na przykład zapałkami, bo chociaż nie od razu wywołają w ten sposób pożar, to jednak mogą się przez takie zabawy poparzyć. Gdy więc zobaczymy, że najmłodsi domownicy sięgają po źródło ognia, lepiej szybko zareagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =