Architektura wnętrza przedpokoju – mały, ale funkcjonalny przedpokój

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, przez które przechodzą goście. Warto szczególnie zadbać o jego wystrój, ponieważ jest, pewnego rodzaju, wizytówką całego mieszkania. Aranżacja wnętrza małego przedpokoju jest wyzwaniem. Zazwyczaj jest to przestrzeń zaledwie kilku metrów kwadratowych, na której chcielibyśmy uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny i funkcjonalny. Zdradzamy więc jakich trików, znanych w architekturze wnętrz, należy użyć, aby mały przedpokój był odpowiednio wyposażony.

Postaw na optyczne powiększenie pomieszczenia

Architektura wnętrz małych pomieszczeń bazuje na optycznym powiększeniu ich. Oczywistym jest więc, że taki sam efekt chcielibyśmy uzyskać w małym przedpokoju. Podstawową kwestią jest wybór kolorów. Jasne barwy powiększają pomieszczenie tworząc złudzenie większej powierzchni. Podczas aranżacji wnętrza postaw więc na jasne kolory. Polecamy barwy ziemi, które aktualnie są bardzo na topie. Kolejnym elementem, który sprzyja optycznemu powiększeniu przedpokoju, jest lustro. Ze względu na brak miejsca, najlepiej zawiesić je na ścianie. Jest to element funkcjonalny, ale i praktyczny.

Funkcjonalne wyposażenie przedpokoju

Podstawowym wyposażeniem każdego przedpokoju jest wieszak na kurtki. Jeżeli przedpokój jest wyjątkowo mały, warto postawić na zwykły, naścienny. Być może nie będzie on robił dużego wrażenia, ale na pewno nie zajmie przestrzeni, o którą tak bardzo staramy się walczyć podczas aranżacji małych wnętrz. Świetnym rozwiązaniem będą również małe szafki, które nie będą zajmować wiele miejsca.

Architektura wnętrz przedpokoju musi pełnić integralną całość z resztą mieszkania

Aranżacja wnętrza przedpokoju powinna bazować na stylu, w którym zaprojektowane jest całe wnętrze mieszkania. Pamiętaj, aby przedpokój pełnił spójną całość z pozostałymi pomieszczeniami. Ze względu na brak miejsca, postaw na minimalizm. Niezbędne wyposażenie przedpokoju, powinno pełnić integralną całość z mieszkaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 11 =