Nowoczesna aranżacja wnętrz – wyróżnij swoje mieszkanie

Podczas aranżacji wnętrz mieszkania większość osób kieruje się stylem dekoracyjnym, który jest obecnie na topie lub własną wizją, która zrodziła się w głowie. Wystrój mieszkania to bardzo indywidualna sprawa. Decyzyjną funkcję podczas aranżacji wnętrz pełnią domownicy. Lokum to pewnego rodzaju wizytówka osób, przez które jest zamieszkiwane. W wystroju wnętrz warto odzwierciedlić swoją osobowość. Jeżeli należysz do osób ceniących sobie nowoczesność, ale i funkcjonalność, podpowiadamy jak małymi trikami aranżacji wnętrz wyróżnić swoje mieszkanie.

Fototapety

Ściany to główne elementy wystroju wnętrz, które nadają klimat całemu pomieszczeniu. W zależności od dobranego koloru, mogą nadawać lokum charakteru np. intymnego lub mrocznego. Jednym z trendów obecnie panujących podczas aranżacji wnętrz są fototapety ścienne. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów oraz modeli fototapet. Aby, podczas aranżacji wnętrz, nadać pomieszczeniu indywidualnego charakteru, warto stworzyć swoją własną fototapetę. Istnieje bowiem wiele firm, które na podstawie zdjęcia klienta, jest w stanie stworzyć fototapetę. Rozwiązań więc jest wiele, a ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Nowoczesne oświetlenie mieszkania

Oświetlenie mieszkania stwarza niepowtarzalny klimat. Niegdyś hitem były kominki, które znajdowały się w wielu salonach. Obecnie jednym z najpopularniejszych trendów aranżacji wnętrz jest oświetlenie ledowe mieszkania. Światło led to diody, które świetnie sprawdzą się w salonie, jako podkreślenie cech charakterystycznych dla pomieszczenia. Jeżeli posiadasz w salonie fajną tapetę lub barek z wykwintnymi alkoholami, warto podkreślić to diodami led. Przed zamontowaniem oświetlenia zastanów się, jaką funkcję chciałbyś aby spełniało. Budowanie nastroju, klimatu, podkreślanie charakterystycznych elementów lub części salonu to zadania, jakie może spełnić odpowiednio dobrane oświetlenie ledowe. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Mały element skutecznie zbuduje „efekt wow” niż lampy zamontowane w każdym możliwym zakątku pokoju.