Jak urządzić jadalnię?

[dropcap]Z[/dropcap]azwyczaj stanowi część kuchni lub jest połączona z pokojem dziennym. Nieliczni szczęściarze posiadający większe mieszkania mogą pozwolić sobie na luksus posiadania odrębnej jadalni. Jednak aby móc w pełni korzystać z uroków oddzielnej jadalni trzeba najpierw to pomieszczenie starannie urządzić. I choć inspiracje wnętrz tego typu można znaleźć w wielu katalogach, mnóstwo osób popełnia podczas urządzania jadalni szereg błędów.

Jakie aranżacje wnętrz są zatem szczególnie zalecane do jadalni? Jadalnie to przede wszystkim rodzinne spotkania przy stole, zatem to właśnie ten mebel jest tu najważniejszy. Klasyka to stół drewniany, dostosowany swymi wymiarami do ilości osób najczęściej korzystających z jadalni. Zalecany jest stół w blatem wysuwanym, dzięki czemu można go rozłożyć w razie konieczności. Taki stół nie tylko może się świetnie prezentować, ale zawsze można go dopasować do bieżących potrzeb.

jak zaaranżować jadalnię

Obok stołu ważne są tu również krzesła. W większej jadalni dobrym rozwiązaniem są wygodne krzesła drewniane z podłokietnikami i wygodnymi oparciami. Mniejsza jadalnia wymaga jednak rezygnacji ze zbyt masywnych krzeseł. Na szczęście szeroki asortyment prostych, wygodnych krzeseł drewnianych pozwala rozwiązać problem braku miejsca. Warto pomyśleć o kupnie krzeseł składanych, które w przypadku wizyty gości można dostawić do stołu, zaś po skończonej imprezie szybko je schować. Warto pamiętać o tym, by krzesła swym stylem i kolorystyką pasowały to stołu, dzięki czemu unika się problemu chaosu i nieładu.

aranżowanie wnętrza jadalni

Aranżacja wnętrz w przypadku jadalni polega również na doborze mebli, w których przechowywana może być zastawa stołowa oraz obrusy i serwetki. Specjalne komody, drewniane z przeszklonymi drzwiczkami oraz z pojemnymi szufladami to stylowy mebel, który sprawdzi się w każdej jadalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dziewiętnaście =