Jak urządzić wnętrze pokoju dziennego?

[dropcap]P[/dropcap]ełni wiele funkcji i musi służyć wszystkim domownikom. Pokój dzienny, ze względu na swą wielofunkcyjność to pomieszczenie, dla którego bardzo ważna jest odpowiednia aranżacja wnętrz. I choć efekt końcowy może być ciekawy, projektowanie wnętrz wielofunkcyjnych jest zadaniem wymagającym pomysłowości i dbałości o wszystkie szczegóły. To pomieszczenie musi się dobrze prezentować i sprzyjać wspólnemu, rodzinnemu wypoczynkowi. Tu muszą czuć się dobrze nie tylko wszyscy domownicy, ale również zaproszeni goście.

Podstawa to meble oraz ich odpowiednie rozstawienie. Ponieważ pokój dzienny jest przede wszystkim miejscem wypoczynku, niezbędna jest tu wygodna kanapa. Najlepiej sprawdza się kanapa rozkładana, która może służyć nie tylko jako miejsce do siedzenia, ale i jaki łóżko.

 

projektowanie wnętrz salonu

Wygodny stół to kolejny ważny mebel, który pozwala salonowi pełnić również rolę jadalni. Najlepiej wybierać taki z rozkładanym blatem, który można wykorzystać podczas urządzania większych, rodzinnych spotkać. Ważne informacje!

Ważnym meblem jest szafka na telewizor, ustawiona w taki sposób, by wszyscy znajdujący się w salonie mogli bez problemów oglądać telewizję. Pozostałe ważne meble to regały, na których można wyeksponować te przedmioty, które świadczą o zainteresowaniach domowników oraz rodzinne fotografie. Regał z szufladkami i zamykanymi szafkami daje dodatkowo możliwość przechowywania licznych drobiazgów, zaś połączony z szafą – również ubrań. Jeśli szafa jest odrębnym meblem, warto ukryć ją w kącie pokoju, najlepiej w taki sposób, by nie była pierwszą rzeczą widzianą przez gości wchodzących do salonu.

aranżacja wnętrz salonu i pokoju dziennego

Ważna jest również kolorystyka oraz oświetlenie pokoju dziennego. Lepiej unikać w takim wnętrzu zbyt ciemnych kolorów, które nie tylko optycznie zmniejszają salon, ale również mogą przytłaczająco wpływać na jego użytkowników. Jasne kolory ścian nie muszą być przecież nudne, a dzięki nim pokój dzienny stanie się miejscem przyjemnym i przytulnym. Warto zadbać również o takie zaprojektowanie pokoju dziennego, aby do jego wnętrza wpadało możliwie jak najwięcej naturalnego światła dziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =