Najlepsze kolory do wnętrza pokoju dziecka

[dropcap]K[/dropcap]olory są ważnym elementem wystroju każdego wnętrza, jednak w pokoju malucha ich odpowiedni wybór ma wyjątkowe znaczenie. Jak wiadomo kolory w istotny sposób wpływają nie tylko na ogólny wygląd wnętrza, ale również na nastrój człowieka. Projektowanie wnętrz mających służyć najmłodszym domownikom wymaga zatem nie tylko wyboru odpowiednich mebli i ich starannego rozmieszczenia, ale również zwrócenia uwagi na ich kolorystykę.

Jakie kolory są najlepsze do pokoju malucha? Czym kierować się przy ich wyborze?

Wybierając kolory do pokoju malucha należy uwzględnić przede wszystkim wiek dziecka oraz jego temperament.

W pokoju niemowlaka najlepszym rozwiązaniem są kolory neutralne, które nie będą działać na maluszka zbyt pobudzająco, za to zapewnią mu tak ważny spokój. Szczególnie zalecanymi kolorami do wnętrz urządzanych z myślą o takich dzieciach są kolory: kremowy, ecru, morelowy oraz brzoskwiniowy. Do ścian w takich barwach świetnie pasują jasne mebelki, które mają być przede wszystkim wygodne i bezpieczne.

ciekawa aranżacja pokoju dziecka

Bardziej intensywne barwy można wprowadzić do pokoju przedszkolaka, pamiętając tu już o uwzględnieniu jego temperamentu. Specjaliści zalecają, by nie wprowadzać zbyt wielu barw do takiego wnętrza, zaś ograniczyć się do jednego, dwóch kolorów. Znając charakter dziecka, można dopasować kolor do jego osobowości. Projektowanie pokoju dziecka bardzo aktywnego powinno zatem uwzględnić takie kolory, jak zieleń i błękit, które cenione są za swe uspokajające właściwości. Jeśli dziecko ma problemy ze skupieniem uwagi, mogą mu pomóc takie barwy, jak ciepłe odcienie żółtego. Z kolorem tym świetnie komponują się białe dodatki, dzięki którym można uniknąć monotonii w pomieszczeniu. W pokojach małych dziewczynek od lat z powodzeniem stosowany jest kolor różowy, który kojarzy się z naturalnym ciepłem oraz wrażliwością. Do delikatnych, różowych ścian świetnie pasują białe mebelki, zaś całość swą aranżacją przypomina pokój małej księżniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 8 =