Nowoczesna kuchnia na niewielkiej powierzchni

[dropcap]N[/dropcap]owoczesna kuchnia kojarzy się z przestrzenią i przestronnością. Jednak wcale nie trzeba dysponować dużym metrażem przeznaczonym na aneks kuchenny aby wyczarować niezwykłe wnętrze inspirowane współczesnymi trendami. Jak więc zaaranżować nowoczesną kuchnię na ściśle określonej powierzchni?

Mimo ogólnej wielkości domu lub mieszkania, część, w której urządzać będziemy kuchenne gniazdko nie musi być wcale proporcjonalnie duża. Niemniej jednak nie oznacza to, że długa, lecz wąska kuchnia nie może być rajem dla miłośników gotowania.

Tło, które doda przestrzeni we wnętrzu

Rozpocznijmy więc od tła dla tej aranżacji, które optycznie nieco powiększy wyodrębniony aneks. Efekt ten można uzyskać dzięki zastosowaniu jasnych barw, pochodzących z palety bieli, szarości i beżu. Należy skorzystać z nich dobierając pokrycie ścian i podłóg.

Dodatkowy powiew nowoczesności zapewnią lekko błyszczące powierzchnie, co można uzyskać korzystając z odpowiednich materiałów. Klasycznym elementem, który doskonale czuje się wśród współcześnie urządzanych wnętrz, jest drewno. W tym przypadku właśnie ono powinno tworzyć wyposażenie kuchni.

Ciepłe odcienie brązu sprawią, że w miejscu tym będzie panował przyjemny klimat, zachęcający do kulinarnej twórczości. Ze względu na niewielką powierzchnię, którą można zająć, śmiało można zabudować niemal całą ścianę, oczywiście dokonując wcześniejszej analizy.

pomysł na małą kuchnię

Wybieramy sprzęt do zabudowy

Zabudowana lodówka, blaty kuchenne z szufladami i umieszczonymi nad nimi szafkami podwieszonymi pod sufitem sprawią, że kuchnia będzie bardzo funkcjonalna. Gładkie, lakierowane blaty będą idealnym dopełnieniem, które z łatwością wkomponuje się w stworzone wcześniej tło.

Nowoczesna kuchenka może również zostać wbudowana w blat, dzięki czemu utrzymana zostanie rozpoczęta wcześniej kompozycja. Praktycznym rozwiązaniem jest również zamontowanie oświetlenia pod wiszącymi szafkami, z których światło będzie padało na blat.

Stworzenie lustrzanego odbicia wyposażenia po drugiej stronie kuchni w postaci blatów, pozbawionego oczywiście nie wymagających powielania urządzeń, dodatkowo wpłynie na wzrost funkcjonalności kuchni. I nie musimy martwić się niewielką, wąską powierzchnią, a cieszyć z zastosowanych praktycznych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + dziewiętnaście =