Architektura wnętrz w stylu klasycznym

Styl klasyczny przeznaczony jest dla miłośników standardowych i prostych rozwiązań. Kojarzony jest z elegancją oraz zachowawczym podejściem do samej architektury wnętrza. Styl klasyczny bazuje na tradycji, dzięki czemu wpisuje się w gusta wielu osób. Jeżeli i Ty nie jesteś fanem nowoczesnej aranżacji wnętrz, poznaj podstawowe zasady, jakimi powinieneś kierować się podczas aranżacji mieszkania w stylu klasycznym.

Styl klasyczny to również klasyczne barwy

Kolorystyka wnętrz zaaranżowanych w stylu klasycznym opiera się na spokojnych, stonowanych kolorach. Najczęściej wykorzystywane są biel, beż i jasne odcienie brązów. Styl klasyczny zdecydowanie odchodzi od żywych i mocnych kolorów, ponieważ jego podstawą jest nadanie klimatu odprężenia. Jasne barwy są również synonim elegancji i klasyki.

Klasyczne meble

Architektura wnętrz w stylu klasycznym bazuje na klasycznych meblach i klasycznym wyposażeniu mieszkania. Szczególnie popularne są drewniane meble, w stonowanych, naturalnych odcieniach. Najważniejszą kwestią, podczas aranżacji wnętrza w stylu klasycznym, jest spójność i estetyka. Minimalizm i prostota są bardzo pożądane. Postaw na meble wykonane z dobrej jakości drewna. Perfekcyjnie wykonane wyposażenie nie musi wyróżniać się ekstrawagancją. Jakość mebli obroni się sama.

Aranżacja wnętrz w stylu klasycznym to także dodatki

Aby mieszkanie nabrało przytulne klimatu, warto zainwestować w dodatki dekoracyjne. Te, które wpiszą się w styl klasyczny, będą w jasnych odcieniach. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju antyki lub elementy stylizowane na taki klimat. Drobne złocenia, mimo że prawie niezauważalne, sprawią, że styl klasyczny nabierze dodatkowej elegancji. Charakterystyczne są również ciężkie tkaniny i pozłacane lampy. Świetnie sprawdzą się również dekoracyjne żyrandole. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością dodatków. Przepych jest charakterystyczny dla baroku, a nie klasycyzmu. Sztuka aranżacji wnętrz w klimacie klasycznym, bazuje na delikatności i spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =