Aranżacja okna w nowoczesnym stylu

[dropcap]O[/dropcap]kna są niewątpliwie wizytówką każdego wnętrza, dlatego warto je zaaranżować w sposób oryginalny oraz niebanalny. Dzisiaj styliści oraz dekoratorzy wnętrz podsuwają nam coraz więcej ciekawych pomysłów na dekoracje okienne, które mogą stawać się dla nas imponującymi inspiracjami.

Aby oryginalnie zaaranżować okno, wcale nie potrzebujemy do tego celu najdroższych tkanin czy wyrafinowanych ozdób. Mieszkanie urządzone w stylu nowoczesnym świetnie będzie łączyć się nawet z prostą w swoim stylu aranżacją, więc zwykły karnisz oraz kawałek ciekawego materiału może okazać się wszystkim, czego będziemy potrzebować. Innym ciekawym wariantem może być także cienka, zwiewna bawełna powieszona na troczkach bądź marszczona tkanina przypięta na żabkach.

Przygotowując nowoczesny wystrój okien, z całą pewnością powinniśmy skupić się przede wszystkim na wyborze odpowiedniej firany. Jeśli zatem w naszym pomieszczeniu pojawiają się meble bogato zdobione, wzorami kwiatowymi czy geometrycznymi, wówczas firanka z całą pewnością powinna być gładka. Warto też pamiętać o parapecie. Dekoracja parapetu nie jest specjalnie trudna, a dzięki temu stworzymy jedną, integralną całość, będącą podkreśleniem charakteru całego naszego wnętrza.

piękne okno z widokiem

Jako, że obecnie wiele mieszkalnych wnętrz jest urządzanych w nowoczesnym stylu, spora część osób stawia na modne firany oraz zasłony. Wybierając właściwą firankę, na pewno powinniśmy zwrócić jednak uwagę na jej długość oraz kolor, nie każda firana będzie bowiem odpowiednia do każdego wnętrza. Firany ciemne oraz ciężkie niezbyt nadają się wnętrza o niewielkich rozmiarach, będą bowiem optycznie je pomniejszać. Nieco więcej możliwości daje nam natomiast duże, jasne oraz przestronne pomieszczenie, chociaż w tym wypadku także trzeba pamiętać, by nie przesadzić z ozdobnymi ornamentami, gdyż w przeciwnym razie otrzymamy efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

To, jaką firankę wybierzemy, zależeć powinno w dużym stopniu od okna, które chcemy zaaranżować. W kuchni więc świetnie sprawdzają się firanki nieco krótsze, sięgające na przykład do połowy okna, natomiast w salonie możemy pozwolić sobie już na nieco dłuższe tkaniny, nawet sięgające do podłogi. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się także nowoczesne panele oraz ekrany zasłonowe, które mogą pojawiać się zarówno w salonowych, jak i w łazienkowych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 1 =