Dekoracja okna – żaluzje i rolety.

[dropcap]P[/dropcap]rofesjonalna aranżacja wnętrz nie może pominąć tak ważnego elementu, jakim jest okno. W pokoju dziennym, w kuchni czy w sypialni, to właśnie ono najsilniej przyciąga wzrok, wymaga zatem starannej oprawy.

Za pomocą firanek i zasłon można stworzyć wspaniałą dekorację, jednak nie jest to jedyny sposób na piękne i ciekawe okno. Współczesne projekty wnętrz mieszkań, szczególnie tych mniejszych, stawiają na maksymalną wygodę i ciekawą aranżację, zajmującą możliwie jak najmniej miejsca. W przypadku pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr powierzchni, lepiej zrezygnować z dekoracyjnych zasłon. Ich miejsce z powodzeniem mogą zająć żaluzje i rolety. Są nieocenione dla tych, którzy w dzień lubią dłużej pospać, w czym może przeszkadzać im ostre, dzienne światło wpadające do wnętrza. Regulowanie jest i wygodne, i proste – kilka pociągnięć sznurka i gotowe.

Tradycyjny wystrój okna, czyli firanka i zasłony to klasyka, jednak w nowoczesnych wnętrzach preferuje się rolety i żaluzje. Zastosowanie takiego rozwiązania ma wiele zalet. Rolety i żaluzje pozwalają regulować ilość światła wpadającego do wnętrza, wieczorami zaś zwiększają poczucie prywatności domowników, chroniąc ich przed wzrokiem wścibskich sąsiadów.

Szeroki asortyment żaluzji oraz rolet sprawia, że można je bez problemu dopasować do każdego wnętrza. Rolety wykonane z materiałów pasują do każdego wnętrza, zaś odpowiedni dobór gwarantuje szeroki wybór wzorów i kolorów. Żaluzje aluminiowe, lekkie i delikatne, bardzo dobrze prezentują się w tych oknach, które mają niewielkie rozmiary. Ci, którzy preferują naturalne piękno, mogą wybrać eleganckie żaluzje drewniane. Ich kolory można dopasować do koloru mebli, dzięki czemu idealnie komponują się one z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Innym rozwiązaniem są żaluzje wykonane z tkanin, które można zastosować nawet w tych oknach, które już zostały udekorowane firankami i zasłonkami. Wystarczy wybrać odpowiednią kolorystykę, co przy szerokim asortymencie nie jest żadnym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 10 =